Vitamin B5

Kyselina pantotenová
Potřebujete povzbudit, protože padáte únavou a vyčerpáním? Vitamin B5 by mohl pomoci při snížení únavy a pocitu vyčerpání. Může vám pomoci najít chuť na náročný trénink a podat tak mnohem lepší fyzický výkon. Může také pomoci harmonizovat produkci hormonů, podpořit vitalitu pokožky, vlasů, očí, ale i jater.

• Kyselina pantothenová přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
• Kyselina pantothenová přispívá k normální syntéze a metabolismu steroidních hormonů, vitaminu D a některých neurotransmiterů
• Kyselina pantothenová přispívá k normální mentální činnosti
• Kyselina pantothenová přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání

Dostupná studie

Vitamin B5 se přirozeně vyskytuje ve většině druhů zeleniny, hlavně v brokolici, zelí, hrachu, mase, cereáliích, luštěninách, vejcích a mléku. Můžete ho ocenit při rozkladu sacharidů a tuků i při zvýšené tvorbě akné, alergii, astmatu, diabetu, celiakii, kolitidě, padání vlasů, respiračních obtížích, kvasinkových infekcích, depresích i únavě.

Vitamin B5, kyselina pantotenová nebo D-pantotenát vápenatý patří k důležitým složkám pro lidské tělo. Podílí se na snížení únavy, látkové přeměně i duševním výkonu. Je nevyhnutelný pro tvorbu energie. Je rozpustný ve vodě a je třeba ho doplňovat. Nedostatkem se může trpět při přísné dietě nebo když se konzumuje výhradně rostlinná strava (např. veganství).
Vitamin B5
Zpět na blog